Giriş Formu

Reklam: 160x600
Google Reklamları

Sponsor

Reklam ver

Buraya Cmle Reklam Verebilirsiniz. reklam@matematikvegeometri.com

Google Reklamlari

2010 SBS Başvuru Bilgileri
---


 http://i44.tinypic.com/14tr38h.png

ılköğretim 6, 7 ve 8′inci sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) başvurular, 8 Mart Pazartesi günü başlayacak.

 ılköğretim 6, 7 ve 8′inci sınıf öğrencilerinin girdiği Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) başvurular, 8 Mart Pazartesi günü başlayacak. Başvurular, 26 Marta kadar sürecek.


Seviye Belirleme Sınavı - Duyuruları


Bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsanız, kaydetmek istediğiniz dökümanın linkine sağ tıklayıp "Farklı Kaydet" seçeneğini kulanabilirsiniz.

 

Yukarıdaki dökümanları açabilmek için Adobe Reader 'ın 5.0 veya üstü sürümünün sisteminizde yüklü olması gerekmektedir.

 

BAşVURU ÜCRETi ve ışlemler

a. SBS’ ye 6’ncı, 7’nci veya 8’inci sınıflardan başvuracak öğrenciler, 10 (on) TL sınav ücretini 08–26 Mart 2010 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası Aş, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O veya Türkiye Halk Bankası Aş. şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla, öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaktır.
b. Polis Koleji için başvuruda bulunacak öğrenciler SBS’ ye girmek zorunda olduğu ve bankaya sınav ücreti yatırdığı için Polis Koleji başvurusu yaparken sınav ücreti yatırmayacaktır.
c. e-Okul sisteminde öğrenci bilgilerinde hata varsa bankalar tarafından sınav ücreti tahsilâtı yapılamadığı için sınav başvuru işlemleri gerçekleşemeyecektir. Banka dekontunda öğrencinin T.C. kimlik numarası, adı, soyadı ve katıldığı sınavın açık adı bulunacaktır. Para yatırma işleminden sonra dekont üzerinde bulunan bilgilerin öğrenciye ait olduğu kontrol edilecek, bilgilerde yanlışlık varsa aynı gün ödeme iptal ettirilerek öğrencinin e-Okul sistemindeki bilgileri düzeltildikten sonra ödeme yeniden yapılacaktır.
d. Sınav ücreti “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla bankaya yatırılacak; Bankalar aracılığı ile yapılan online tahsilatlar internet bankacılığı kullanmak suretiyle de yapılabilecektir. Kesinlikle mektup ve elden sınav ücreti tahsil edilmeyecektir.
e. KKTC’ den sınava başvuracak öğrenciler sınav ücretini T.C. Ziraat Bankası Aġ. şubelerinden “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaktır.
f. KKTC hariç, yurt dışından sınava başvuracak öğrenciler sınav ücretini yurtiçindeki yakınları vasıtasıyla T.C. Ziraat Bankası A.ġ., Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. veya Türkiye Halk Bankası Aġ. şubelerinden “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla, öğrencinin T.C. kimlik numarasına göre yatıracaktır.
g. Öğrenciler, sınav ücreti yatırma işlemi için bankaya herhangi bir havale ücreti ve benzeri gider ödemeyecektir.
h. Öğrenciler başvuru döneminde okul müdürlüğünden Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Seviye Belirleme Sınavı e-Başvuru Kılavuzunu aldığı takdirde, kırtasiye, internet, fotokopi giderleri için okul aile birliği makbuzu karşılığında 5 (beş) TL ödeyecektir.
2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu ile 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamına giren öğrencilerden sınav ücreti, alınmayacaktır.

 

ilköğretim Okulu Öğrencilerinin Başvuru ĠĢlemleri
a. SBS başvuruları 08–26 Mart 2010 tarihleri arasında yapılacaktır.
b. Öğrenci bilgileri e-Okul sisteminden otomatik olarak alınacağı için doğru ve güncel olması gerekmektedir. Öğrenci bilgilerinin doğruluğundan ve güncelliğinden okul müdürlüğü sorumlu olacaktır.
c. Öğrencinin T.C. kimlik numarasıyla bankaya sınav ücreti yatırılacaktır.
d. Sınav ücreti yatırılan öğrencinin başvurusu otomatik olarak yapılacaktır.
e. Süresi içinde bankaya SBS ücretini yatırmayan öğrenciler başvuru yapmamış sayılacaktır.
f. PYBS başvuruları tüm öğrenciler için 22 Mart–02 Nisan 2010 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

Polis Koleji başvurusu 15-26 Mart 2010 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr http://oges.meb.gov.tr ile https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde açılacak olan başvuru ekranından öğrencinin öğrenim gördüğü okul müdürlükleri tarafından yapılacaktır.
b. Polis Koleji Başvuru Kılavuzunda ilan edilen şartları taşımayan öğrencilerin başvurusu kabul edilmeyecektir.

 

SINAV SONUÇ Belgesi
a. SBS fotoğraflı sınav giriş belgesi 24 Mayıs 2010 tarihinde http://www.meb.gov.tr veya http://oges.meb.gov.tr adreslerinden okul müdürlükleri tarafından kesinlikle renkli alınacak, mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrenciye teslim edilecektir.

 

Yorum ekleMatematik

Ziyaretçilerimiz yazdıkları yorumdan sorumludur.
Her hangi açılacak bir davada IP adresi ve diğer bilgiler paylaşılacaktır.


Gvenlik kodu
Yenile

< nceki   Sonraki >

Matematik | Teog Matematik | YGS Matematik | LYS Matematik | ALES Matematik