Giriş Formu

Reklam: 160x600
Google Reklamları

Sponsor

Reklam ver

Buraya Cmle Reklam Verebilirsiniz. reklam@matematikvegeometri.com

Google Reklamlari

YGS Genel Amaçlar Nelerdir?
---

YGS Genel Amaçlar Nelerdir?


*    Ders grupları yerine ders başarılarını ölçmek: Fen Bilimleri gibi ders grubu başarısı yerine, Fizik, Kim­ya, Biyoloji gibi derslerin başarıları ayrı ayrı ölçülebilecektir.

*    Puanların eşit koşullarda elde edilmiş ve karşılaştırılabilir ölçütlerde olmasını sağlamak: Bunun için adaylara, her dersin sorularını cevaplamak için sınırlı bir süre verilecektir. Daha önce adaylar, farklı sayı­larda soru çözdükleri için testlere eşit zaman ayırmamaktaydı. Yeni sistem ile buna bir sınırlama getiril­miş ve süreler eşitlenmiştir.

*    Birbirleriyle ilişkili bir kaç dersin sorularının cevaplanmasını sağlamak: Her sınavda adaylardan 10-­15 dersin sorularının cevaplanması istenmekteydi. Yeni sistem ile birbirleriyle ilişkili bir kaç dersin soru­larının cevaplanması yeterli olacaktır.

*    Puan türlerini artırmak: Puan türlerinin azlığından dolayı bazı bölümlere ideal öğrencilerin alınmasın­da sıkıntı yaşanmaktaydı. Örneğin; bir Tıp öğrencisinin Fizik bilgisi yerine daha çok Kimya ve Biyoloji bilgisine ihtiyacı varken, bunun ayrımı yapılamamaktaydı. Yeni sınav sistemi, bu tip detayları da göz önün­de bulundurabilecek çok sayıda puan türünü ortaya çıkartacaktır.

*    ıleride açık uçlu soruların da sınavlara ilave edilmesini sağlamak: Dünya genelinde çoktan seçmeli sı­nav uygulaması yapan çok az sayıda ülke kaldığı dile getirilmiş ve yakın gelecekte çoktan seçmeli sorula­rın yanında, açık uçlu soruların olması gerektiği vurgulanmıştır. Bu yaklaşım, 2. aşama sınavında yer ala­cak olup, 3 yıllık bir süre sonrasında uygulanabileceği öngörülmüştür.

 

Yorum ekleMatematik

Ziyaretçilerimiz yazdıkları yorumdan sorumludur.
Her hangi açılacak bir davada IP adresi ve diğer bilgiler paylaşılacaktır.


Gvenlik kodu
Yenile

< nceki

Matematik | Teog Matematik | YGS Matematik | LYS Matematik | ALES Matematik