Giriş Formu

Reklam: 160x600
Google Reklamları

Sponsor

Reklam ver

Buraya Cmle Reklam Verebilirsiniz. reklam@matematikvegeometri.com

Google Reklamlari

SBS Kaldırılacak mı?
---

 

Sample Image

 SBS KALKSIN ANKETE KATILIN

Velilerin çocuklarının küçük yaşta strese girdikleri içeren şikayetlerin artması Milli eğitim bakanlığını harakete geçirdi. 

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, üç yıl önce değişen ortaöğretim kurumlarına geçiş sınavını gelen eleştiriler üzerine, yeniden incelemeye aldı.

Özel Yabancı Okullar Sınavı’nı kaldırma kararı alan Bakan Çubukçu, her yıl sonu yapılan Seviye Belirleme Sınavı’nın (SBS) da yeniden değerlendirilmesi için bürokratlarından çalışma istedi.

Her bakan döneminde yeniden gündeme gelen sınav sistemi, bir kez daha MEB’de tartışma konusu oldu. ılki 2008 yılında yapılan SBS yoğun şikâyetler ve dershanelere yönelimi durduramaması nedeniyle tekrar incelemeye alındı.

Bakan Çubukçu, özel okul yöneticilerine 6, 7 ve 8’inci sınıfta yapılan SBS’yle ilgili kamuoyundan eleştiri aldıklarını söyledi. Katıldığı her ortamda çocukların çok fazla sınava girdiği yönünde şikâyet aldığını anlatan Çubukçu, bu nedenle de SBS’nin de artı ve eksileriyle bakanlıkta yeniden değerlendirmeye alınmasını istedi. Çubukçu, sınav sisteminin değerlendirilmesi için genel müdürleriyle görüşmeler yapıyor.

 

Yorum ekleMatematik

Ziyaretçilerimiz yazdıkları yorumdan sorumludur.
Her hangi açılacak bir davada IP adresi ve diğer bilgiler paylaşılacaktır.


Gvenlik kodu
Yenile

< nceki   Sonraki >

Matematik | Teog Matematik | YGS Matematik | LYS Matematik | ALES Matematik